Koupelny,
s odborníkem na koupání

Doporučujeme

Chcete si levně vylepšit vzhled vaší koupelny? Skvěle vám k tomu poslouží moderní tapety do koupelny, jež jsou odolné proti vodě, páře a vlhkému prostředí.

Půjčovna nářádí, zahradní techniky i mnoho dalšího – to je BOELS.

 
Koupelnový nábytek

Vybíráme koupelnový nábytek

Vybíráme koupelnový nábytek

Koupelnový nábytek se vyrábí již od šířky 45 cm a je vhodný do malých místností či bytových jader. Pokud máte ale koupelnu prostornou, neváhejte využít nábytku v šířkách od 140 až 200 cm. U sestav disponujících většími rozměry doporučujeme instalovat dvojumyvadlo s odkládací plochou. Důležitá je také využitelná...

Koupelnový nábytek a skříně se vyrábí již od šířky 45 cm a je vhodný do malých místností či bytových jader. Pokud máte ale koupelnu prostornou, neváhejte využít nábytku v šířkách od 140 až 200 cm. U sestav disponujících většími rozměry doporučujeme instalovat dvojumyvadlo s odkládací plochou. Důležitá je také využitelná hloubka nábytkových skříněk, která by měla být alespoň 50 až 60 cm.

Materiál
Nejpraktičtější materiál do koupelny je takzvaná MDF deska, kterou tvoří slisovaná dřevotříska s povrchovým akrylátovým lakem, jež dobře odolává vlhkosti. V poslední době jsou vyhledávanými a módními materiály sklo a kov v podobě hliníku nebo nerezové oceli. Vybírat můžeme sestavy na klasickém soklu, na nožičkách nebo závěsné. Z hlediska dlouhodobého užívání a praktičnosti je vhodnější nábytek na nožičkách, případně závěsný - snadno se pod ním vytírá, nedochází k přímému kontaktu s vlhkou podlahou, působí velmi volně a vzdušně.

Výběr barvy
Pokud máte barevné obklady a dlažby, zvolte nábytek ve stejném odstínu. Dobré koupelnové studio by vám mělo poskytnout vzorník barev na destičkách nebo alespoň barevný katalog. Barvy mají většinou matnou úpravu laku a jsou náročnější na údržbu oproti klasické lesklé bílé.

Odkládací plochy
Velmi praktická jsou litá umyvadla z keramiky, skla nebo umělého kamene, jako je varicor či corian. Tyto materiály se snadno čistí, jsou příjemné na omak a nabízejí širokou škálu barev. Někteří výrobci sanitární keramiky nabízejí za příplatek takzvanou antiplakovou úpravu keramiky, která brání usazování vodního kamene a nečistot. Pokud se rozhodnete pro umyvadlo zápustné do desky, máte několik možností instalace - umyvadlo zapuštěné do desky shora, zabudované do desky zespodu či posazené na desce. Desku volíme z dobře omyvatelného materiálu, jako je pravý leštěný kámen, umělý kámen, kov, sklo, dřevo se speciální voděodolnou úpravou, popřípadě voděodolné dřevo.

Ukládání
Místo k ukládání nabízejí skříňky pod umyvadlo, boční skříňky, vysoké komíny, nízké kontejnery na kolečkách, které se dají zasunout pod desku nebo nechat volně v prostoru.

Velmi praktické jsou vysoké skříně od 120 až 200 cm s hloubkou 20 až 35 cm pro ukládání ručníků, mycích a hygienických potřeb. Lze zvolit opět řešení se soklem, na nožičkách nebo závěsné. Materiálem může být MDF deska nebo INOX (chromovaný nerez) v kombinaci s dvířky s transparentní nebo pískovanou skleněnou výplní či se zrcadlem. Taková skříňka je vhodná do koupelny v hi-tech stylu, její design totiž ještě zvýrazní. Ve spodní části takového komínu může být i koš na prádlo, což je velmi praktické, když máte v koupelně pračku. Nevýhodou je prostor, který koš zabírá.

Zrcadlo a osvětlení
Součástí koupelnové sestavy bývá i zrcadlo. Může být zasazené v obkladu, v rámu, pověšené na zdi s rampou, hladké s fazetou. Opravdovým trendem pro letošní rok je zrcadlo, které je kombinované s malým kulatým zvětšovacím zrcátkem, pro perfektní make-up a dokonalé oholení. Osvětlení zrcadla může být zabudované přímo v zrcadle, umístěné na rámu zrcadla nebo ve zdi. Nabídka je široká - nabízí se halogenové lampičky mnoha modelů, bodové nebo závěsné osvětlení.

 

Zdroj: www.tvujdum.cz/interiery/nabytek-doplnky/vybirame-koupelnovy.aspx

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe