Koupelny,
s odborníkem na koupání

Doporučujeme

Chcete si levně vylepšit vzhled vaší koupelny? Skvěle vám k tomu poslouží moderní tapety do koupelny, jež jsou odolné proti vodě, páře a vlhkému prostředí.

Půjčovna nářádí, zahradní techniky i mnoho dalšího – to je BOELS.

 

Koupelny

Nábytek do koupelny: Jaký materiál vybrat?

Nábytek do koupelny: Jaký materiál vybrat?
Váháte, zda do koupelny pořídit volně stojící kusy nábytku, nebo vestavěné skříně Komandor.cz? Záleží i na výběru materiálu. Nábytek do koupelny musí být totiž perfektně chráněn proti vlhkosti.

Do miniaturních koupelen v panelákových bytech se příliš mnoho nábytku nevejde. Jejich majitelé jsou vděční za střední koš na špinavé prádlo a jakoukoli malou skříňku na toaletní potřeby a možná ještě na pár desinfekčních prostředků. Do prostornějších koupelen se naopak vejdou celé sektorové sestavy, do kterých se vejdou běžné toaletní potřeby (včetně ručníků a osušek), koš na vyprané prádlo, samozřejmě čisticí prostředky a další nezbytnosti.

Při výběru nábytku, ať už sektorového či vestavěného, se vždy informujte o druhu materiálu, ze kterého je vyroben. Nábytek, který bude v koupelně stát, bude muset každý den odolávat nadměrné vlhkosti (především v koupelnách, kde nelze zajistit stálé odvětrávání, např. okenní mikroventilací, větrací šachtou apod.). Všímejte si také zpracování spodních částí skříní. Nezapomeňte, že se mohou dostat do kontaktu s vodou. Nevhodný materiál by se v takovém případě začal klížit, plesnivět, bobtnat nebo rezavět.

 

Který materiál je pro koupelnový nábytek nejlepší?

Do koupelny je prakticky možné umístit jakýkoliv nábytek. Před tím ale musí jeho materiál projít důkladnou úpravou, která ho bude chránit před vlhkostí. Nejméně náročný je plast, který nepotřebuje žádnou zvláštní úpravu a lze jej postavit i do těch nejvlhčích koupelen. Nejčastějším materiálem je ale dřevotříska. Korpusy skříní jsou vyrobeny z dřevotřískové laminované desky a přední díly jsou z desky MDF (středně hustá dřevovláknitá deska). MDF desky jsou dále upravovány podle nároků klienta (lakování, dýhování apod.).


 

Další materiál, kterého se v koupelně nemusíme bát, je sklo. Celoskleněný nábytek ale v prodejnách často neuvidíme, dobře proto poslouží alespoň kombinace dřevotřísky a skla. Velice elegantně bude působit i kombinace umělého kamene a dřevotřísky potažené dýhou. Z umělého kamene se sice nábytek nevyrábí, používá se ale k výrobě umyvadla nebo k výrobě odkládací plochy kolem umyvadla. Z umělého kamene lze rovněž zakoupit umyvadlo a odkládací plochu jako komplet.

 

Nábytek z masivu do koupelny? Proč ne!

Ještě před nějakým časem si nikdo z nás nedokázal představit, že by si do koupelny postavil jediný kousek nábytku z masivního dřeva. Po speciální povrchové úpravě proti vlhkosti je kromě masivu vhodný do koupelny také ratan nebo jiné exotické dřeviny. Z nich je nejvhodnější teak, který je sám o sobě proti vlhkosti odolný.


 

Nábytek z exotických dřevin vypadá luxusně, nicméně tomu odpovídá i jeho cena. Místo masivu či přírodního ratanu můžete zvolit jejich napodobeniny, které v koupelně budou vypadat také pěkně, a pořizovací cena vás finančně nezruinuje.

 

Na co si dát při výběru nábytku pozor?

Před jeho koupí zkontrolujte nejvíce namáhané části. To se týká pantů/kování, musí být pevně uchycené, dále si všímejte všech spojů či hran, musí na sebe pevně navazovat. Zásadně se vyhýbejte skříním, které by měly stát na zemi bez nožiček. Prodejce se rovněž optejte, zda jsou kovové nohy odolné proti rzi.

Zdroj: www.svet-bydleni.cz/bydleni-1/nabytek-do-koupelny-jaky-material-vybrat.aspx

 


 

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe