Koupelny,
s odborníkem na koupání

Doporučujeme

Chcete si levně vylepšit vzhled vaší koupelny? Skvěle vám k tomu poslouží moderní tapety do koupelny, jež jsou odolné proti vodě, páře a vlhkému prostředí.

Půjčovna nářádí, zahradní techniky i mnoho dalšího – to je BOELS.

 

Koupelny

Nepodceňujte výběr a údržbu koupelnové baterie

Nepodceňujte výběr a údržbu koupelnové baterie

 Jak poznáte, že je páková baterie kvalitní? Klíčový je typ kartuše, která se skládá ze dvou keramických destiček s otvory umístěnými proti sobě. Zdvihání a otáčení páky tyto destičky posouvá a reguluje průtok vody. Dalším kamínkem v mozaice kvality je materiál těla baterie. K tomu nejlepšímu patří mosaz – nejenže odolá vlhku, ale vydrží také nadměrnou zátěž. Pokud je mosazný výlitek poniklovaný, je ještě odolnější. Za pozornost však stojí také ušlechtilá ocel. Je odolná, hygienická, dlouho vydrží a vypadá dobře.

Buďte svědomití a udržujte baterii v dobrém stavu

Následující informace jsme získali od profesionálů z řemeslnického cechu EKOMPLEX. Instalatéři a vodaři Liberec podotýkají, že pravidelná údržba povrchu vede k výraznému prodloužení životnosti baterie.

 

Výměna baterie

 

Instalatéři Liberec doporučují vodu se saponátem a naopak varují před čisticími prostředky s abrazivy a agresivními čisticími prostředky. Ty mohou povrch poškrábat i hlouběji poškodit.

 

Instalatér Liberec dodává, že opravu poškozené či zanesené vnitřní části baterie je lepší řešit s odborníkem.

 

Usazování vápence lze předejít použitím rohových ventilů se sítkem umístěných před baterií. Zároveň se snažte vybrat baterii, která má trysky z pružného materiálu, který zabraňuje usazování vodního kamene. Případných usazenin se zbavíte tak, že je z trysky odstraníte rukou nebo houbou. Na zatvrzelou vrstvu vápence zaručeně platí octový roztok a speciální čisticí prostředky.

Výměna baterie 

Na co si dát pozor?

Před nákupem nezapomeňte změřit rozteč přípojek (obvykle 100 nebo 150 mm). Problém nepředstavuje ani rozdílná rozteč – vyřešíte ji pomocí redukce.

 

Budete-li si baterii kupovat v kamenné prodejně, nechte si ji předvést a přesvědčte se, že balení obsahuje veškeré potřebné příslušenství. V případě vanové armatury jde o sprchovou hadici, hadici a držák (kloubový či odkládací). Každý typ baterie musí obsahovat krytky a redukce.

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Adam  (16.12.2016 17:06)

Dobrý den, máte prosím zkušenosti s retro bateriemi, jako je tato http://www.msotrade.cz/umyvadlova-stojankova-baterie-retro-viktorie-chrom? Může se na tom něco pokazit nebo je to svým způsobem klasická baterie? Hodila by se nám do koupelny, ale nemám nikoho, kdo by mi poradil. Děkuji Adam


Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe